15:05
Річниці трагедії Бабиного Яру присвячується...
Звичайний яр, брудний і неохайний,
Тремтливі віти двох блідих осик.
Ні, це не тиша…Незгасимий крик.
Блищить на мокрій ткані крутоярів
Розбите скло старечих окулярів
І дотліває кинутий набік
Закривлений дитячий черевик.
Могильний вітер з тих ярів повіяв,
Чад смертних вогнищ, пил дремучих згар.
Дивився Київ, гнівнолиций Київ,
Як полум’ям метався Бабин Яр.
За пломінь цей не може буть покути.
За погар цей нема ще міри мсти.
Будь проклят той, хто зважиться забути !
Будь проклят той, хто скаже нам : прости !
 
  Кожна людина якою б то і ким би вона не була має невід’ємне право на життя. Жахливі факти порушення прав людини, знищення цілих груп за ознаками расової чи національної належності, релігійних переконань – продемонструвала Друга світова війна, світ побачив сутність політики геноциду.
  Прикладом порушення права людини на життя стало винищення фашистами десятків тисяч людей в Бабиному Яру під Києвом в 1941 році.
  Кожного року 29 вересня за рішенням Верховної Ради України відзначається День пам’яті.
  У цей день 1941 року нацисти знищили в Києві десятки тисяч громадян, мешканців міста, більшість з яких були євреями. Серед невинно закатованих були тисячі українців, росіян, громадян інших національностей. Усі 778 днів німецької окупації в Києві тривали розстріли і насильства. Злочини в Бабиному Яру перевершили всі відомі до цього часу трагедії. Але це не тільки трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, щоб зберегти мир і запобігти насильству.
  На виконання плану заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України 30.12.2015 №1419-р, 27 вересня вчителем української мови та літератури та бібліотекарем Миколаївської сільської бібліотеки Чуб Н.Г. разом з учнями 10-11 класів проведено спільний захід - реквієм "Мовчазний крик Бабиного Яру".
  На фоні звучання мелодії Д.Шостаковича "Бабин Яр" прозвучали вірші українських поетів Л.Костенко, В.Сосюри, М.Рильського, Д.Павличка, вражаючі історичні факти трагедії Бабиного Яру.
  Старшокласники зі сльозами на очах переглянули відеоролик "Жахи Бабиного Яру" та вшанували пам’ ять жертв трагедії хвилиною мовчання.
  Тамара Миколаївна Чуб презентувала книгу Анатолія Кузнецова "Бабин Яр", а наостанок звернулася до учнів зі словами: "Мир і злагода – це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам’ятаючи про трагедію минулої війни, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу."
Класний керівник 7 класу Губа Н.В. провела зі своїми вихованцями бесіду «Бабин Яр: трагічні сторінки історії»
Категорія: Новини шкільного життя | Переглядів: 391 | Додав: Светлана | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: