10:24
У нас йде вихолощення кадрів в освіті, - Гриневич
  Одна з найбільших криз системи української освіти полягає у поступовому зменшенні кількості молодих і талановитих кадрів у школі. Про це під час зустрічі зі слухачами Літньої школи журналістики газети «День» сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
  «Сьогодні у нас йде вихолощення кадрів в освіті. Маю на увазі кадрів, захоплених своєю професією. Молоді люди, для яких професія вчителя природовідповідна, які мають до цього талант і бажання вчителювати, дуже часто не приходять у професію, оскільки вони розуміють наскільки вони потім будуть обмежені в ресурсах. Якщо ми дивимося на пріоритети, які собі вписують діти з хорошим результатом ЗНО під час вступної кампанії, то педагогіка у них десь наприкінці списку, як запасний майданчик. В нас немає притоку молодих цікавих кадрів в учительську професію. Таким чином професія старіє і ті, хто є кращими, хто зберігся і на великому ентузіазмі й любові досі вчителює, стають все старшими і старшими», – зазначила міністр.
  Лілія Гриневич також наголосила, що занепокоєна відсутністю уваги до вчителя зі сторони суспільства і політиків. На її думку, зараз ця увага здебільшого виражається в риториці.
  «Час від часу, на 1 вересня, на день учителя і наприкінці навчального року чиновники починають говорити про те, що вчитель дуже важливий в суспільстві, цитувати Франка і решта фраз з формальної «оди вчителю». Але ця «ода» в лапках. Тому що ці слова ніяк не підтверджується зростанням зарплати вчителя та підвищенням його соціального становища. Сьогодні у вчителя драматично низька зарплата і ми, незважаючи на дуже скрутну соціально-економічну ситуацію в країні, все ж плануємо хоча б трохи у бюджеті 2017 підвищити тарифний розряд вчителя у тарифній сітці», – зауважила Лілія Гриневич.
  Міністр також відзначила, що розбудовуючи авторитет вчителя і його суспільне визнання потрібно залучати батьків, владу та медіа. Влада має виконати свій фронт роботи – забезпечити вчителю гідний рівень оплати праці. Медіа свій фронт – розповісти про найкращих вчителів. Соціальний статус вчителя також базується на тому, як саме позиціонує себе вчитель і який рівень кваліфікації він має. Якщо ж батьки мають справу з недбалим ставленням вчителя до дітей, з ситуаціями коли дитина отримує моральні і психічні травми у школі, то вчитель втрачає свій авторитет в очах дитини і в очах батьків.
  «Разом із тим в Україні є вчителі, які світяться і дійсно вміють дарувати радість пізнання дітям. Саме тому моє завдання, яке я бачу перед собою як перед міністром освіти і науки, зробити так, щоб ця радість пізнання була доступна кожній дитині в Україні і щоб вона не залежала тільки від того, що вдалося потрапити в кращу школу. Звичайно, це складний проект. Зважаючи що ми маємо 17,5 тисяч шкіл у яких працює близько 500 тисяч вчителів, то проект на десятиліття, для здійснення якого потрібно ще й домовленість між політичними силами про наступність і безперервність реформи в освіті», - зазначила міністр.
  Гриневич також підкреслила, що дає про себе знати і проблема споживацького ставлення суспільства до вчителя. Що хотілося б відродити в ставленні до вчителя з пройдешніх часів, то це повагу родини до вчителя. Колись в нашому суспільстві було таке неписане правило – батьки в присутності дитини не мають права погано говорити про вчителя.
  «Навіть якщо вчитель припустився помилки, батьки можуть піти з’ясувати ситуацію з учителем, але не допускати обговорення її з дитиною. На жаль це правило зараз не виконується», - зауважила міністр освіти і науки.

Освіта.ua

 

Категорія: Анонс | Переглядів: 327 | Додав: Светлана | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: