В GoCamp 2017 візьме участь посол Великої Британії. У програмі вже беруть участь 611 шкіл по всій країні, включаючи Донецьку та Луганську області. Команда GoCamp 2017 продовжує вести переговори з іншими послами і дипломатами.
Гриневич: страх не має бути мотиватором до навчання. За словами міністра, сьогодні школа практично не відповідає на запитання учня: «навіщо мені потрібно те, що я вчу?». Першочергове завдання вчителя у Новій школі – дати учню розуміння, де та як можна застосувати отриманні знання.
Оновлено перелік центрів для вступників Донбасу. На сайті МОН опублікований оновлений перелік освітніх центрі
... Читати далі »
Представники педагогічних колективів українських шкіл отримали можливість ознайомитись з електронними версіями проектів нових підручників для 9 класу. Про це повідомляє прес-служба Інституту модернізації змісту освіти.
Передбачається, що учителі-практики та представники адміністрацій навчальних закладів зможуть рекомендувати найкращі проекти підручників для використання у навчальному процесі.
В Інституті модернізації змісту освіти зазначають, що під час першого етапу конкурсного відбору оригінал-макети проектів підручників уже пройшли науково-педагогічну експертизу.
На офіційному Інтернет-представництві глави держави зареєстрована петиція з вимогою скасування указу президента, яким врегульовано питання форми для школярів у навчальних закладах і надати право школам та батьківській громаді самостійно вирішувати питання зовнішнього вигляду учнів у школі.
Автори петиції зазначають, що незважаючи на процеси децентралізації, передачу все більшої кількості повноважень щодо забезпечення функціонування шкіл, таке питання, як шкільна форма, її види, і навіть виробник досі регулюється указом президент
... Читати далі »
До хрещення Русі відзначали свято Масляної 7 днів перед днем Весняного Рівнодення і тиждень після. Люди вірили, що влаштовуючи млинцеві бенкети, вони сприяють тому, що весна швидше прокидається від сну, а в організмі відбувається перебудова гормональної системи і підготовка до активного життя.
Християнська церква вирішила залишити це свято, щоб не вступати в суперечки з традиціями, але трохи пересунули його. Таким чином, Масляна не суперечить Великому Посту і святкується лише один тиждень.
7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету».
Інтернет є таким, яким ми створюємо його щодня: він є кращий і доброзичливий настільки, наскільки кожний з нас є ввічливим та позитивним онлайн.
Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні запрошує долучитися до спільного проведення цього дня у вашій родині, школі, місті, організації,
... Читати далі »
Цього року реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні розпочнеться 6 лютого. Цього дня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти буде відкрита опція, за допомогою якої, бажаючі взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні зможуть сформувати та роздрукувати реєстраційну картку, що є одним з обов’язкових документів для здійснення реєстрації.
Випускники шкіл минулих років зможуть зареєструватись для участі у ЗНО самостійно, а для випускників поточного року пункти реєстрації будуть створені за місцем їх навчання.
Отже, випускники поточного року, заповнюючи реєстраційну картку, мають вк
... Читати далі »
28 та 29 січня 2017 року на базі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбудеться ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України учасниками якого будуть учні 11 класу Ажніна Лілія та Півень Катерина.
28 січня 2017 року – захист науково-дослідницьких робіт за науковими відділеннями літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства (секції: «Українська мова», «Російська мова») - Ажніна Лілія.
29 січня 2017 року – захист науково-дослідницьких робіт за науковими відділеннями фізики і астрономії; хімії та біології (секції: «Хімія», «Біологія людини», «Загальна біоло
... Читати далі »
Учителі не мають займатися «всеобучем», але повинні надавати фахові консультації батькам щодо виховання та навчання дітей. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час спілкування з освітянами Чернігівщини.
«Батьки мають право та повинні отримувати справжню педагогічну консультацію від вчителів. І це має відбуватися не в форматі, коли вчитель запрошує батьків, розказує їм, що їхня дитина не відвідує уроки, і каже: «зробіть з ним щось». Це неправильно, значна кількість батьків не знають, що можна зробити, хіба що побити та посварити. Учитель має допомогти батькам знайти правильний вихід і вирішення ситуації», – відзначила Лілія Гриневич.