Виховання з гумором: коли інакше ніяк
21.10.2016, 15:49
  Коли справа доходить до виховання дітей, гумор може мотивувати їх навіть у тому випадку, коли інші тактики, включаючи негативні, уже не допомагають.
  Так, мама трирічного хлопчика розповіла про те, як одного разу під час спільної прогулянки її син весь час відставав від членів сім'ї. Спочатку вона відчувала роздратування з цього приводу. Але потім змінила тактику, звернувшись до своїх кращих батьківських якостей, і замість вимоги «Іди сюди негайно!» весело вигукнула: «Зараз я тебе зловлю!», а потім жартома взяла сина на руки й підкидала його вгору-вниз, доки несла, повертаючись по стежці назад до решти. Незабаром мати й син раділи та сміялися.
  Візьміть приклад із цієї спритної мами: зберігайте позитивний настрій, особливо, коли мова йде про важкі моменти виховання. Адже коли ви перетворюєте виховання на гру, то можете уникнути протистояння волі батьків і дитини.
  Досвідчені педагоги кажуть, що гумор є ключовим інструментом для успішного дисциплінування. Гумор переносить нас на зовсім інший рівень свідомості й допомагає змінити негативний настрій не тільки дітей, а й дорослих. Він допомагає батькам утриматись від своїх негативних реакцій. Коли мами або тата видають гнівні команди, діти різного віку вперто опираються. У цьому випадку не виграє ніхто.
                                          Виховання як гра, а не як тиск
  Для дітей молодшого віку цей принцип може виражатись у таких позитивних відволіканнях, як лоскіт або жартівливі перегони. М'які іграшки, що «оживають», також можуть взяти на себе роль вихователя. Батьки отримають набагато більше шансів на успіх, якщо іграшкова мавпа скаже малюку: «Пора чистити зуби! Дивись, як я чищу свої!». Діти зазвичай починають сміятись і позитивно реагують на це, а потім батькам залишається лише сказати: «Ну що ж, коли вона каже, підемо, почистимо».
  Замість того щоби протиставляти себе один одному, батьки й діти можуть використовувати гумор, щоби спільно працювати над досягненням спільної мети. Ви відмовляєтесь від формули «Я примушу тебе це зробити» та перетворюєте її на формулу «Давай зробимо це разом». Наприклад, коли діти не хочуть відповідати на ваші запитання, зробіть вигляд, що ви журналіст, який бере в них інтерв'ю. Це зніме напругу, внесе гумор і позитив у складну ситуацію.
  Іншим прикладом може послужити вигадка однією з мам, яка зробила вигляд, що читає гороскоп свого сина, в якому нібито йшлося про те, що в цей день він збирається припинити зволікання та виконати всі свої домашні обов’язки. Використовуючи цей прийом, ви будете сміятись разом з дитиною, а потім побачите все в іншому – позитивному світлі, відчуєте себе по-іншому й діяти станете по-іншому.
  Звичка завжди знаходити світлу сторону в будь-якій ситуації стане у пригоді дорослим і дітям у довгостроковій перспективі. Психологи нагадують батькам про те, що їм, напевно, було б неприємно перебувати на місці підлеглого, чоловіка чи дружини, які отримують указівки «Роби це!» й вислуховують нудні пояснення, як це зробити. Навряд чи б дорослі змогли довго залишатись на такій роботі або в такому шлюбі.
Як навчитись уникати складних ситуацій і полегшувати їх гумором і позитивом?
  Подумайте про довгострокові результати виховання дітей. Психологи кажуть про те, що ми, дорослі, не хочемо, щоб наші діти просто були слухняними. Ми хочемо, щоб вони робили щось, тому що відчувають себе здатними зробити це, тому що вони хочуть співпрацювати, тому що розуміють нас і сенс наших прохань і вказівок. Поважайте свою дитину. Діти мають здатність бачити все по-іншому, відчувати по-іншому... Тому батьки повинні робити те ж саме.

  Виховуйте позитивно. Думайте позитивно, а не тільки використовуйте політику батога та пряника. Усі ці позитивні інструменти виходять з того, щоби бути добрим, непохитним і сповненим поваги одночасно.

  Намагайтесь не образити дитину. Нетактовний, зневажливий і будь-який інший вид гумору, який є погано замаскованим приниженням, абсолютно неприпустимий. Дорослі добре розуміють різницю між добрим і недобрим гумором. Діти її відчувають нітрохи не гірше.
Додав: Светлана |
Переглядів: 393 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: